Gladyo’nun üstüne beton dökeceğiz!

Mustafa İlker Yücel

Mustafa İlker Yücel

Gazete Yazarı
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan “1947’de IMF’yle birlikte bir sistemin kontrolüne girdik, kurtulmaya çalışıyoruz.” diyerek ekonomide bağımsız olmanın önemine dikkat çekmişti.

Ekleyelim: Türkiye’ye ‘ekonomik-siyasî Batı Zinciri’, eş zamanlı vuruldu. ABD’nin savaş aygıtı NATO, Türkiye gibi hedef ülkeleri, Gladyo aracılığıyla kontrol altına aldı. ABD’nin FETÖ’sü, Gladyo’nun mızrak ucu olarak kullanıldı.

Mehmet Eymür’le ilgili yayınlarımız bu süreci durdurmak bakımından önemli.

Eymür, FETÖ’nün Ergenekon tertiplerinde “tanık” olarak yer almıştı. Vatanseverler Silivri’den çıktıktan sonra, Eymür kendini bir süre unutturmaya çalıştı. Vatan Savaşı süreci başlayınca Eymür de tekrar ortaya çıktı.

CHP yöneticilerinin dört elle sarıldığı “kontrollü darbe” söylemini Eymür’ün tedavüle soktuğunu hatırlatalım. Son olarak, Halk Tv ve Sözcü’de dile getirdiği “Siyasi cinayetler olabilir.” beyanı da Kemal Kılıçdaroğlu tarafından siyasî kampanya haline getirildi.

Tam da bu süreçte, Eymür’le bağlantılı olduğu bilinen, ucu İyi Parti’ye kadar uzanan kişilerin, MİT operasyonlarında kullanılan Feyyaz Öztürk’ü siyasi cinayete azmettirmeye çalıştığı iddiası şunu ortaya serdi: “Siyasi cinayet olacak.” diyerek parmaklarıyla Ak Parti’yi gösterenler, perde arkasından siyasi cinayet planlıyormuş! Savcılara çağrımızdır. Feyyaz Öztürk’ün açıklamaları Türkiye’ye yönelik komplonun itirafıdır. Araştırılmalıdır.

Öztürk’ten önce, Alaattin Çakıcı, 3 Mayıs 2000’de TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nda, Eymür’ün Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’i öldürmek istediğini kayıtlara geçirtmişti. Eymür geçen sene de, 15 yılı az görmüş olacak ki “Perinçek’i sürekli hapiste tutmak lazım.” dedi.

Onlar dün Perinçek’i hapishaneye gömmek istedi, biz bugün onların üzerine beton döküyoruz. Ülkemizin siyasi ve ekonomik bağımsızlığını savunma mücadelesi bitmedi. Eymür’ün düştüğü durum onun görevine talip olanlara ders olsun.