Valilik'ten Vatan Partisi'ne 'başkanlığa hayır' deme yasağı

Valilik'ten Vatan Partisi'ne 'başkanlığa hayır' deme yasağı

11.1.2017 20:34 11.1.2017 15:40

Aydın Valiliği, Vatan Partisi Efeler İlçe Başkanlığı tarafından yapılması planlanan “Cumhurbaşkanlığı İstemine Hayır” konulu imza kampanyası ve bildiri dağıtımına izin vermedi

Konuyla ilgili olarak, Aydın Valiliği’nden Vatan Partisi Efeler İlçe Başkanlığı’na gönderilen yazıda, “Vatan Partisi Efeler İlçe Başkanı Saniye Duman’ın 11- 25 Ocak 2017 tarihlerinde 13.00-18.00 saatleri arasında Sevgi Yolu’nda ‘Milli Seferberlik için Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet "adlı tanıtım masasının açılması görülen lüzum üzerine uygun görülmemiştir” denildi.

Vatan Partisi Efeler İlçe Başkanlığı ise valiliğin açıklaması sonrası karşı açıklama yaptı. İlçe başkanlığınca yapılan açıklamanın tam metnini aşağıda sunuyoruz:

"Değerli basın mensupları,

10.01.2017 tarihinde ‘‘Milli Seferberlik İçin Güçlü Meclis Güçlü Hükümet Cumhurbaşkanlığı Sistemine Hayır’’ konulu masa çalışması ve broşür dağıtımı çalışmamız, bugün öğle saatlerinde Aydın Valiliği tarafından verilen kararla yasaklanmıştır. Üstelik valiliğe bilgi vermek amaçlı yazdığımız dilekçe ‘‘…talebi görülen lüzum üzerine uygun görülmemiştir.’’ şeklinde yanıtlanmıştır. Tebligatta kullanılan dil usul olarak uygun değildir.

Ülkemiz batılı ülkelerin beslediği terör örgütlerinin kıskacındayken, ekonomi tepetaklak gidiyorken AKP hükümeti Türkiye’nin birliğini ve bütünlüğünü bozacak olan anayasa paketini meclise getirmiştir.

Milletimizi bölen bu girişim karşısında partimiz çalışmalar yapmaktadır.

Aydın Valiliği milleti bölen bu girişim karşısında özel olarak Vatan Partisi’nin çalışmalarını engellemektedir. Aydın valisi apaçık politika yapmaktadır.

30 Ağustos’tan bu yana yürüyüşlerimizi, basın açıklamalarımızı yasaklamaya çalışanlara boyun eğmedik. Bundan sonra da eğmeyeceğiz.

Bunun yanında İl Başkanlığından aldığımız bilgiye göre Aydın’ın diğer ilçelerinde ilçe örgütlerimiz masalar açmıştır ve bildiriler dağıtılmaktadır. Efeler ilçesine ilişkin verilen bu karar hukuksuzdur. Masa açmak bir yana seyyar şekilde bildiri dağıtılmasına dahi izin verilmemektedir. Buradan da bu kararın güvenlik gerekçesi nedeniyle değil, keyfi bir karar olduğunu anlamaktayız.

Vatan Partisi İkinci İstiklal Savaşı’nın yapıldığı bugünlerde bu bozgunculuğa izin vermeyecektir. Bu bozgunculuğu yapanlar İstiklal Savaşı’nı arkadan hançerleyenler olarak tarihe geçeceklerdir.

Reklamdan sonra devam ediyor

Başkanlık girişimini engelleyeceğiz. Türkiye’nin İkinci İstiklal Savaşı’nı zafere ulaştıracağız. Vatan Partisi görev başındadır. Kamuoyuna saygılarımızla."

 

Valiliğin yasak kararı:

 

İşte yasaklanan o bildiri:

 

 

 


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.32 4.36 4.08 3.88