1 Ocak 2022 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

1 Ocak 2022 Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

TEBRİK VE TEŞEKKÜRLER KUVEYT DAMA HEYETİNE

Her şeyden önce bütün dama sever dostlara mutlu, huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir ömür ve mus mutlu bir yıl diliyorum. Umarım geçtiğimiz iki yılda ülkemize ve tüm dünyaya hayatı zehir eden covid belasından da tamamen kurtulur rahat bir nefes alırız.

Geçtiğimiz hafta sonu Kuveyt dama topluluğu çok başarılı bir turnuva organizasyonuna imza attı. Kuveyt daması sportif başarılarının yanına organizasyonel başarıları da istikrarlı bir biçimde ekliyor ve her turnuvada üzerine koyarak ilerliyor. Sportif alanda da bütün organizasyonları domine eden Türkiye'ye de en büyük rakip oldukları muhakkak. Bu turnuvada da Şampiyon olan Nihat AYDIN'ın yanına 2. olan Yahya Majet ALAMARI ve turnuvanın 3.sü Naser ALHAWAS'ı sokarak sportif alandaki iddialarını yeniden kanıtlamış oldular. Şampiyon Nihat'ı Yahya ve Naser'i kutluyorum.

En başta Abdorrahman ALRUWAYEH ve Jasem Ahmad ALALI olmak üzere turnuvada emeği geçen bütün Kuveyt'li dama severlere camiamız adına teşekkür ediyorum. Ayrıca ilk beşte yer alan diğer iki Türk sporcu 4. Olan Göksel KAYA ve 5. Olan Ogün TANCER'de tebrik ve teşekkürler ediyorum.


Dama severlerin ilgi ile beklediği Aydın Efeler Uluslararası Dama Turnuvası bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de tırmanışta olması nedeni ile Ocak ayından Mayıs ayına ertelenmiştir.

1 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 1


1 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 2


1 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 3


Etiketler Dama zeka oyunları