2 Ekim 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

2 Ekim 2021 Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

GEÇMİŞ OLSUN BÜYÜK USTA TAHA MOHAMAD

Bu gün İstanbul'un dama kıraathanelerinin son hafta yazısını yazıp final yapmayı planlıyordum. Lakin bir gelişme beni bu hafta yapmış olduğum bu plandan alıkoydu.

Irak damasının büyük ustası sevgili dostum Mamhosta Taha Mohamad geçirmiş olduğu ağır bir rahatsızlık nedeniyle Ankara'da ciddi bir ameliyat geçiriyor. Dostuma kendim ve bütün dama camiası adına geçmiş olsun diyor sağlık ve şifalar diliyorum.

2 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1

2 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2

Mamhosta Taha Irak dama camiası için olduğu kadar bizler içinde çok özel bir kişiliktir. Dünyada profesyonel dama ile ilgisi olan herkes tarafından beyefendiliği ve kibarlığı ile tanınan, güçlü damasının yanında olmazsa olmaz güçlü karakteri ile de göz dolduran büyük bir ustadır.

Irak Rebaz ve Nesar Naseh, Masoud Qassab gibi yüksek kalibre dama ustalarının yetiştiği dama açısından çok değerli ve bereketli topraklar olsa da asıl entellektüel kişilikleri ile ön plana çıkan sporcuların yurdudur. Bunların en doruk noktası da Sayın Mamhosta Taha'dır. Geçireceği operasyonun ona şifa ve sağlık getirmesini diliyorum. Dualarınızı da bekliyorum.

Sevgili dostlar hepinize yaklaşan turnuvalarda başarılar diliyorum. Bir de ricam olacak sizlerden lütfen sağlık ile ilgili bütün koşulları yerine getirin. Hem organizasyon komitelerini zor durumlara sokmayın hemde kendinizin ve dostlarınızın sağlığını riske edecek hiç bir girişimde bulunmayın. Aşı, test, maske, mesafe ve hijyen hem sizin hem de dostlarınızın sağlığı açısından çok önemli.

Bu hafta sorularımız büyük usta Chadi Kleit'ten gelecek.

Hepinize sağlıklı huzurlu hafta sonları diliyorum.

2 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3


2 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 42 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 5