22 Ocak 2022 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

22 Ocak 2022 Dama Çözümleri
A+ A-

BİZE DESTEK TARİHE SAHİP ÇIKMAKTIR

Geçtiğimiz hafta uluslararası birleşik bir dama çatısı kurulmasının gerekliliği hakkında fikirlerimi sizlerle paylaşmıştım. Öyle çok pozitif geri dönüş oldu ki bam teline değdiğim adeta su yüzüne çıkmış oldu. Hem ülkemizden hem de uluslararası dama camiasından çok geri dönüşler olsada bunlardan biri beni hem çok duygulandırdı hem de cesaret vererek ekstra motivasyon oldu. Kıymetli dostum Mehmet Şerif Yamaç "Bütün güzel oluşumlar bir kaç kişi ile başlar. Ben her çabaya varım."

Deyince, aslında o yazı ile bir şekilde herkesin gönlünden geçen ancak dillendirmediği bir hareketin ilk adımını attığımız hissine kapıldım. Geçen hafta da belirtmeye çalıştığım üzere, bu duruma önderlik etmesi beklenen ve öylede olması gereken Türkiye'deki Türk Daması topluluğunun bir an önce önünü kesen bu ekonomik boyunduruktan kurtulması şart.

Spora ve sporcuya uzak olmayan, bedensel ve zihinsel bütün spor branşlarına hamilik yapan Sayın Cumhur Başkanımızın, ülkemizi her platformda en başarılı biçimde temsil etmiş olan Dama Camiamızı yalnız bırakmayacakları kanaatindeyim. Komşu coğrafyamızda çok rağbet gören dama o ülkeler ve halkları ile var olan dostluğumuzun daha da gelişmesine ve pekişmesine katkı sağlayacaktır. Emir buyururlarsa projelerimizi zatı şahanelerine sunmaktan onur duyacağız. Verecekleri talimatla Osmanlı'nın güzide miraslarından olan Türk Daması ihya olmakla kalmayıp Komşu coğrafyalardaki (Katar, Kuveyt, Irak, İran, Lübnan, Azerbaycan, Mısır, B. Arap Emirlikleri, Bahreyn) yapılanmaya da liderlik edecektir. Biz ülke olarak Dünyanın en iyi ve başarılı sporcularına sahibiz liderlik etmekte bize düşer elbet. Bu konuda devletimizin ve devlet büyüklerimizin desteğine minnettar oluruz.

Gelecek hafta itibari ile Ödüllü sorularımız olacak. İlk hafta doğru çözümü ileten ilk 20 okurumuza Damacıbaşı İbrahim Bey'in kitabı dijital olarak hediye edilecektir.

Hepinize mutlu hafta sonları diliyorum.

22 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 1


22 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 2

22 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 3