30 Ekim Dama Çözümleri

ürk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de...

30 Ekim Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

DAMA STARTI İZMİR'DEN

("Nâzım 120 Yaşında" belgeseline pür dikkat)

30 Ekim Dama Çözümleri - Resim: 1

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Damanın Kırkpınarı'na giderken ilk start İzmirden geldi. Ege Damacılar Derneği Başkanı Murat Keser ve Mürşit Ersöz'ün önderliğinde organize edilen ve asıl maksadı aramızdan ayrılan merhum damacılarımızın anısına sahip çıkmak ve ruhlarına dua göndermek olan organizasyonda hazır bir araya gelmişken bir de mini turnuva yapmaya karar vermişler. Çok ta iyi etmişler. Saygıdeğer Murat Keser abim nezaket gösterip beni de bu güzel buluşmaya davet ettiler, lakin işlerimin yoğunluğu sebebi ile bu nazik davete icabet edemedim. Var olsunlar, birdahaki buluşmada bunu telafi edeceğimin sözünü vermiş olayım.

Yapılan mini turnuva da neler mi oldu. Hüseyin Öner'in (Tankçı) birinci olduğu müsabakanın ikincisi şampiyon ustalardan olan Hayri Çakır (Dişçi) üçüncüsü ise sevgili dostum Resül Gündüz olarak Mustafakemalpaşa öncesi şampiyon adaylarına adeta gözdağı verdiler.

Şimdiden Mustafakemalpaşa turnuvasının ne denli çetin geçeceğinin sinyalleri gelmiş oldu.

Emeği geçenlerin emeğine sağlık.

Şimdi size dama dışından önemli bir bilgi vermek istiyorum. Camiamızın en sevilen ve sayılan fertlerinden olan İstanbul Türk Daması Derneği Başkanı sevgili dostum Mustafa Sancak'ın oğlu Şahin Sancak, edebiyatımızın en önemli şahsiyeti Nazım Hikmet'i canlandıracak. Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın Nebil Özgentürk yönetmenliğinde hazırladığı ses getiren "Nazım 120 Yaşında" belgeselinde başrol alacak olan başarılı oyuncu Şahin Sancak Cannes'daki başarısının ardından yine şahane bir projeye imza atacak. O sadece ailesinin değil elinde büydüğü dama camiasının da gururudur. Onu ilgiyle izlemeye devam edeceğiz.

Nazım Hikmet gibi çok önemli bir değerimizi canlandıracak olması da ayrı bir gurur bizim için.

Başarıların daim olsun dama camiasının yeğeni Şahin Sancak.

30 Ekim Dama Çözümleri - Resim: 2


30 Ekim Dama Çözümleri - Resim: 3


30 Ekim Dama Çözümleri - Resim: 4


Etiketler Dama zekâ oyun spor