6 Kasım 2021 Dama Çözümleri

6 Kasım 2021 Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

AŞIN SAĞ OLSUN BÜYÜK ŞAMPİYON


Türk Damasının tartışmasız en büyük şampiyonu Faik Yıldız ustamızın abisi Mehmet Emin Yıldız'dan maalesef ki kötü haber geldi. Bir süredir Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden M.Emin Yıldız Siirt'te toprağa verildi. Camiamız adına Şampiyon Faik Yıldız'a ve bütün Yıldız ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Mustafakemalpaşa Şampiyonası'na bu kadar kısa süre kalmışken umarım büyük usta çok negatif etkilenmez.

6 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1

Pandemi öncesinde damayı bırakacağı haberi ile hepimizi üzen Dama Elçisi Fadi Omran bu kararından vazçerek herkesi sevindirdi. Damadan kopmak bir yana dursun, damanın en aydın kişiliklerinden Ziad Elahmad ile şu sıralar Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin illerini ve ilçelerini kapsayan bir dama seyahati ile ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesini harmanlıyor. Mustafakemalpaşa turnuvasına da hazırlık mahiyetinde taşıyor bu seyahat. Camiamız adına Fadi ve Ziad'a da ülkemize hoş geldiniz diyorum. Dama siz olmadan çok tatsız olurdu.

6 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2

Bir başlıkta dama araştırmacısı Suat Boztepe Haca'mıza açmak isterim. Bütün mesaisini dama araştırmalarına ve dama kitaplarını toplamaya adayan Suat öğretmenimizin hakkını nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum.

"An Ottoman Manuscript On Checkers"

İsimli satılık kitaba ulaşmış 12 bin dolarlık fiyatı için çareler aramakta. Var ol Suat Boztepe Hoca iyi ki varsın.

6 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3


6 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 4


6 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 5