8 Ocak 2022 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

8 Ocak 2022 Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

MUHABBET GELSİN


Öncelikle bir düzeltme yapmam gereken bir durum var. Geçtiğimiz hafta soru olarak yayınlanan 3 numaralı diyagramı Chadi Kleit'e ait olarak iletmiştim. Bu hatalı bilgilendirme için dama severlerden özür diliyorum. Oyun kıymetli ustamız Chadi'nin ustası olan Mohamad Ali Al Daouk'a aittir. Bu durumu fark ederek beni uyaran Remzi Solak üstâdıma bu dikkatli ve duyarlı davranışı için çok teşekkür ediyorum.


Arkadaşlar çok uzun bir zamandır neredeyse benim dama camiası ile aramdaki yegane bağ bu yazılar oldu diyebilirim. Hem pandemi şartları hemde de kişisel işlerimin aşırı yoğun olması nedeni ile ülkemizdeki 2021 de yapılan tek turnuva olan Mustafakemalpaşa'ya katılamamanın yanısıra Kuveyt dama heyetinin nazik davetine de icabet edemedim. Nazik davetlerinden dolayı Kuveyt Dama heyetine Abdorahman Alrowayeh ve Jasem Ahmad Alali'nin şahsında sonsuz teşekkürler ediyorum.

Umarım en kısa zamanda hasretimi bitirecek organizasyonlar olur bende dostlarıma sarılma fırsatı bulurum.

Ocak ayında Aydın Efelerde bir araya gelmeyi bekliyordum ancak Omicron varyantının hızla yayılmasından dolayı duyarlılık gösteren Sayın Fatih başkan ve Organizasyon komitesi yerinde bir kararla turnuvayı Mayıs ayına ertelediler. Yani vuslat yeni bahara kaldı. Gerçekten dostlarla muhabbeti özledim hadi artık hastalık gitsin muhabbet gelsin.

Dama varsa muhabbet elbette vardır.

8 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 1


8 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 2


8 Ocak 2022 Dama Çözümleri - Resim: 3


Etiketler Dama zekâ