Azerbaycan-Ermenistan görüşmesi bitti! İşte masadaki kilit konular

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasında entegrasyon sürecinin ele alındığı görüşme sona erdi. İşte masadaki kilit konular...

Azerbaycan-Ermenistan görüşmesi bitti! İşte masadaki kilit konular
Azerbaycan-Ermenistan görüşmesi bitti! İşte masadaki kilit konular
Samet Can Kocagür
Samet Can Kocagür Editör

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasındaki görüşme, bölgedeki entegrasyon sürecini ele almak amacıyla gerçekleşti ve sona erdi. Bu görüşme, taraflar arasında iletişim ve işbirliği için önemli bir adım olarak kabul edildi. Entegrasyon sürecinin detayları ve uygulanmasıyla ilgili detaylar görüşmede ele alındı ve gelecekteki adımlar için bir temel oluşturdu. Bu gelişme, Karabağ bölgesindeki istikrarın sağlanması ve barışın tesisi için atılan önemli adımlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasında entegrasyon sürecinin ele alındığı görüşme sona erdi.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN TOPLANTISI BİTTİ!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında ilk temas! Görüşme sona erdi... - Dünya  Haberleri

Karabağ'a yakın bir noktada yer alan Yevlah şehrindeki valilik binasında yapılan görüşmeye, Azerbaycan adına Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Karabağ'daki Ermenilerle temaslardan sorumlu temsilcisi milletvekili Ramin Memmedov, Karabağ Ermenilerini temsilen David Melkumyan ve Sergey Martirosyan katıldı. Görüşmede, Rus Barış Gücü'nden de bir yetkili yer aldı.

Karabağ'daki Ermeni nüfusun Azerbaycan'a entegrasyonu konularının müzakere edildiği görüşmenin ayrıntıları hususunda henüz açıklama yapılmadı.

Azerbaycan ordusu, 19 Eylül'de Karabağ'da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmıştı. Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı.

Azerbaycan, Karabağ Ermenilerinin temsilcilerini entegrasyon konularını görüşmek üzere Yevlah şehrine davet etmişti.

 

Kaynak: AA

Konular Ermenistan Azerbaycan Karabağ Rusya
Etiketler ermenistan azerbaycan karabağ