Dama Çözümleri (07 Mart 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 07 Mart 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (07 Mart 2020)
A+ A-

Nedense bu aralar dama konuşmak dama yazmak biraz ağır geliyor. Her ne yaşanırsa yaşansın, böylesi zor zamanlarda biribirine sımsıkı kenetlenen o ulusal kimliğimizi görememek ağırıma gidiyor. Hatta dama camiası adına ağırımıza gidiyor da diyebilirim. Böylesi zamanlarda siyasal, finansal, akademik her yapının durması gereken yer devletin yanıdır. Umudum bölgemizin ülkeleri ile yapılan sağlıklı görüşmelere, ülkemizdeki her siyasal kurumun devlet aklı ve refleksi ile yaklaşmasıdır. Zaman ayrışma değil, birlik olma güçlü durma zamanıdır. Ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı karanlık tuzağa düşmemesi ve ateşkes hepimize hayırlı olsun.

Gelelim damaya... elbette bunca şehidin varlığı hepimizin olduğu gibi dama topluluğunun da canını acıtıyor olsada dama için de hayat devam ediyor. Yurt ici ve uluslar arası bir çok organizasyonun olacağı 2020 yılında da türk sporculardan beklentimiz girdikleri her turnuvada şampiyonluklar almalarıdır. Dama büyük elçisi sayın Fadi Omran geçtiğimiz günlerde ülkemize yaptığı ziyaret esnasında yeni organizasyonların müjdesini verip. Yapı hakkında da bizleri bilgilendirdi. Bu bilgilendirme hakında ben de sizleri ayrıntısı ile bilgilendireceğim.

Facebook sayfası üzerinden yaptığımız ilk ödüllü dama puzzle yarışmasını kıymetli ustamız Mehmet Özer ÖZERKMAN kazanmıştır. İlerleyen zamanlarda bu etkinlik devam edecektir.

Bu hafta sorularımız Lübnanlı büyük usta Tarek Massoud'tan gelecek.

07 Mart 2020 dama çözümleri 1. oyun

Dama Çözümleri (07 Mart 2020) - Resim: 1


07 Mart 2020 dama çözümleri 2. oyun

Dama Çözümleri (07 Mart 2020) - Resim: 2