Dama Çözümleri 14 Kasım 2020

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 14 Kasım 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri 14 Kasım 2020
A+ A-

DAMA USTALARI DİJİTAL OLDU

Geçtiğimiz hafta içerisinde tarihin gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı olan, ulusumuzun en büyük kahramanı Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anmanın, ona selam durmanın ve onu ebediyete kadar yaşatacak olmanın onurunu yaşadık. İlelebet onu yaşatacağız zira kurduğu cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.

Bu pandemi süreci bilişime direnen kadim dama ustalarını birer androit ve ios canavarı haline getirdi.

Daha önceki zamanlarda mutlaka bir araya gelmek için gayret eden ve ellerindeki akıllı telefonları sadece haberleşmek için kullanan ustalar whatsapp ve messenger uzmanı olmuş, bütün dama içeren oyun sitelerini ezberlemiş ve beğenmedikleri kompozisyonları da sitelerin sahiplerine adminlerine ulaşarak önerilerde bulunuyor, grafiklerin Türk Daması'na daha uygun hale⁰ getirilmesini sağlıyorlar. Vel hasıl damanın büyük ustaları artık ellerindeki akıllı telefonları çok etkili birer dama aracı olarak kullanmayı öğrendiler. Onunla turnuvalar yapıyor, birbirlerine meydan okuyor iddialı ve muhabbetli damalar oynuyorlar. Üstelik pandemi kurallarını da hiç ihlal etmeden.

Her ne kadar bu akıllı telefonlara bağlanma konusunda ihtiyatlı olmayı öneriyor olsak ta dama ustalarının damadan başkan gailleri olmadığını da iyi bildiğimizden müsterihiz. O artık Damacıların yeni dama tahtası.

CHADİ KLEİT 04

Dama Çözümleri 14 Kasım 2020 - Resim: 1


CHADİ KLEİT 05

Dama Çözümleri 14 Kasım 2020 - Resim: 2