Dama çözümleri (17 Ekim 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 17 Ekim 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (17 Ekim 2020)
A+ A-

DURMAK YOK

Devir pandemi devri olsa da dama yapılanması ve müsabakaları tüm hızıyla devam ediyor.

Dijital turnuvalar öylesine hızlandı ki hangi birini takip edeceğimizi bilemez olduk. Şu an bile hali hazırda devam eden bir Playok turnuvası var. Sadece prestij için yapılan bu müsabakalar öyle rağbet görüyor ki hiç bir ödül olmamasına rağmen organizatörler sayı sınırlaması koymak zorunda kalıyor.

Bir yandan da FMJD (Uluslararası Dama Federasyonu) ve TÜDAF (Türk Daması Federasyonu) kontrolünde daha kapsamlı bir turnuva için Bektaş GÜLDESTE önderliğindeki bir ekip ön çalışmalar yapıp, zemin yokluyor. Olabilecekleri görüyor, şimdiden bütün ekibi kutluyor başarılar diliyorum. Bana ihtiyaç duydukları anda da bir nefer gibi koşturmaktan geri durmayacağımın temin ediyorum.

Bir güzel gelişmede Kuveyt ve Lübnan temsilcilerinin Damanın Kırkpınarı Mustafakemalpaşa'yı ziyaret edip federasyon başkanımız Sayın Muzaffer Ceylan, onursal başkanımız ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar ile görüşerek geleneksel mkp turnuvasının geleceği ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. Çok verimli bir görüşmenin ardından gelecek yıllarda organizasyonun daha da büyüyerek devam edeceği müjdesini Sayın Kanar ve Ceylan'dan alarak huzurla döndüler.

Nice organizasyonlarda görüşmek üzere.

M. M. SHEHAB 7

Dama çözümleri (17 Ekim 2020) - Resim: 1


M. M. SHEHAB 8

Dama çözümleri (17 Ekim 2020) - Resim: 2


M. M. SHEHAB 9

Dama çözümleri (17 Ekim 2020) - Resim: 3Etiketler Dama