Dama çözümleri 17 Nisan 2021

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 17 Nisan 2021 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri 17 Nisan 2021
A+ A-

GÜNDEM HÂLA VİRÜS

Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayı hepimize huzur ve sağlık getirsin, dünyada açlık ve yoksulluk kalmasın dileğimi dile getirmek istiyorum.

Lakin üzücü haberlerde ardı sıra gelmeye devam ediyor. Öncelikle ülkemizde vaka sayılarındaki artış ve buna bağlı olarak ta camiamızdan dostlarımızın virüs ile imtihanı. Ne yazıkki şimdi de camiamızın en önde gelen ve çok sevilen sporcularından biri olan Mustafa KIZILAY ailesi ile birlikte evinde karantina da. Camiamız adına tüm hane halkına şifalar diliyorum. Geçmiş olsun kıymetli dostum ve Kızılay ailesi.

Gelelim turnuva konusuna. Bu yıl normalleşme beklentisi ile bazı başvurular yapmış olsak bile Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden gelecek sporcularla bu olumsuz gidişata katkı sağlamak ta var işin içinde. Bu da hassas topluluğumuzu ziyadesiyle üzecektir. Gerçi başvurumuzun görüşülmesi Mayıs ayına ertelendi ancak her ne kadar dama camiasının her bireyini tek tek özlemiş olsamda içten içe bunca insanın bir araya gelmesi için zamanın erken olduğu kanaatindeyim. Bu ürkütücü ruh halinden kurtulmak ta çok kolay olmayacak. Ramazan ayının gelmesi ile haklı olarak alınan kısıtlama kararları ortada. Bizlerde toplumun parçaları olarak ülkemize virüsün önlenmesi konusunda her koşulda yardımcı olmakla mükellefiz. Bu uğurda eğer bir müddet daha birbirimizden uzak kalmamız gerekiyorsa varsın olsun. Zira her işin başı sağlık. Gelecek sağlıklı günlerde bir araya gelmek üzere çekilir köşemizde bekler, bilgisayarda, telefonda damamızı oynar o gün geldiğinde de hasret ve muhabbetle kucaklaşırız. Şimdilik herkes evinde sağlıcakla kalsın. Maske mesafe hijyen altın üçgenimiz olsun lütfen.

Bu hafta da sorularımız geçen haftanın devamı olarak GM Chadi KLEIT'ten gelecek

CHADİ KLEIT 4Dama çözümleri 17 Nisan 2021 - Resim: 1

CHADİ KLEIT 5

Dama çözümleri 17 Nisan 2021 - Resim: 2

CHADİ KLEIT 6

Dama çözümleri 17 Nisan 2021 - Resim: 3


Etiketler Dama