Dama Çözümleri (18 Temmuz 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 18 Temmuz 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (18 Temmuz 2020)
A+ A-

21. YILDA ZORUNLU MOLA

2000 yılında başlayıp, 2019 yılına kadar kadar yirmi yıl aralıksız devam eden ve her Ağustos ayının son haftasında yapılan Mustafakemalpaşa Dama Turnuvası, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle 2020 yılında yapılamayacaktır.

Dama'nın böylesine yayılıp, kocaman dama ailesinin kurulmasında Mustafakemalpaşa'nın yeri hepimizce malumdur. Şüphesiz ki dünya damacılarının nezdinde Bursa Mustafakemalpaşa damanın Kırkpınar'ı ve başkentidir. 2021 yılı Ağustos ayı itibarıyla müsabakalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bunun yerine yapılabilecek olan elektronik turnuva için talepleri dikkate alacağız. Lütfen bu konudaki taleplerinizi bizimle paylaşın.

Aydın Efeler ve İzmir Bornova turnuvaları için henüz bir gelişme yok. Turnuvaların zamanında yapılma ihtimali canlılığını korumaktadır. Onun dışında İstanbul, Van ve Urfa'da takvime eklenmesi planlanan turnuvalar da ileri tarihlere ertelenmek zorunda kalmıştır.

Bu arada büyük ustalarımızı münferit olarak karşılıklı masada oynatmak için bir sponsor arayışım var. Mesela; Hanifi ve Faik veya Nihat ve Göksel veya Suat ve Ahmet, Dursun ve Ogün vs. gibi usta isimlere uzun süreli ve uzun soluklu maçlar yaptırma hayalim var. Sponsor bulmak veya sponsor olmak konusunda bütün camiadan yardım bekliyorum. Bir de ilk olarak hangi iki ustayı görmek istediğinizi lütfen bildirin.

SORU VE YANITLAR

Dama Çözümleri (18 Temmuz 2020) - Resim: 1


SORU:2

Dama Çözümleri (18 Temmuz 2020) - Resim: 2


SORU:3

Dama Çözümleri (18 Temmuz 2020) - Resim: 3