Dama Çözümleri 19 Aralık 2020

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 19 Aralık 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri 19 Aralık 2020
A+ A-

TEŞEKKÜR EDERİZ AYDINLIK

Aralık 2018 de başlayan yolculuğumuzda Türk Daması camiasına sedece ses olmakla kalmadınız. Sesimizi sizin aracılığınızla daha gür bir biçimde duyurmaya başladığımız o günden sonra nice yeni dost ile de tanışarak, onlarında Türk Daması serüvenindeki yolculukları ve rollerini almalarına da önayak oldunuz.

Merhaba dediğimiz 2018 aralığından bu yana geçen iki senede neler yaptık.

Öncelikle Aydınlık gazetesinin muhteşem becerikli ve özverili ekibi ile tanıştık. Yazılarınız aracılığı ile de bize katkı sağlamak istediğini belirten birçok güzel yürek bize ulaştı. Damanın ustalarını, emekçilerini, derneklerini, uluslararası dama kişiliklerini, faaliyetlerini, kitaplarını ve muhteşem oyunlarını tanıtma fırsatı bulduk. Turnuvaları, duyurduk şampiyonaları ve şampiyonları tanıttık. Dama hakkında insanların daha çok bilgi alması damanın geniş satıhlara yayılması için katkı sağlamaya çalıştık. Dama ile henüz tanışan insanlara Sinan Arslan, Faik Yıldız, Suat Aydın, Göksel Kaya, Mesut Gencer, Dursun Yıldırım, Ogün Tancer, Nihat Aydın, Hanifi Yılmaz, Chadi Kleit, Wahhab Heidar, Jasem Ahmad Alali, Ziat Kassem, Nesar Naseh, Farog Bokan, Zafer MN, Fadi Omran, Muhammad Alrqeeb, Fahad Rashed, Muhammad Shehab gibi ismini sayamayacağım nice ustaları ve onların oyunlarını tanıttık.dama nasıl oynanır diye örnekler sunduk.

Birde Aydınlık gazetesi ile birlikte bir turnuva planımız vardı lakin pandemiye rastladığı için ertelemek zorunda kaldık. Bu zor günleri anlattıktan sonra turnuva çalışmalarına kaldığımız yerden devam edeceğiz. Aydınlık gazetesi ile birlikte ile birlikte yakaladığımız vizyonel gelişim inkar edilemez. Umarım bu birliktelik uzun yıllar devem edip her iki tarafta bu birliktelikten azami yarar sağlar. Bizler Aydınlık gazetesi ve gazeteciliğinden, onlarla aynı yolu yürümekten büyük onur ve mutluluk duyuyoruz.

Teşekkürler Aydınlık.

Bu hafta sorularımız GM Chadi Kleit'ten gelecek.

CHADİ KLEİT 1

Dama Çözümleri 19 Aralık 2020 - Resim: 1

CHADİ KLEİT 2

Dama Çözümleri 19 Aralık 2020 - Resim: 2


Etiketler Dama