Dama Çözümleri (20 Haziran 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 6 Haziran 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (20 Haziran 2020)
A+ A-

DEVİR TEKNOLOJİ DEVRİ

Dama, içerisinde derin bir kültür ve gelenek barındıran kadim bir oluşum olsada, döneminin olanaklarını da dama ile harmanlamak zorunluluğu var.

İçinde bulunduğumuz dönemde dünya artık eskisi kadar büyük değil. Hatta çok küçük. Herşey eskiye oranla çok daha hızlı. Kavrayabileceğimizden çok çok daha fazla bilgi gözümüzün önünden akıp gitmekte. Bilim de, teknoloji de ve yaşam biçimimizde öylesine çılgın bir değişim var ki, hayatı lunaparktaki hız treninde yaşıyor gibiyiz. Dama da dijital teknolojiye duyarsız kalamaz elbette. Bunun ilk adımları oyun portalları ile atıldı zaten. Dijital okul, dijital kitap ve dijital turnuvalar ile daha da hızlanan bu alana TÜDAF'ta sitesini yenileyip android ve ios ile uyumlu hale getiriyor. Sayın Atila Zeybek ve Recep Doğrubakar denetiminde yürütülen bu çalışma yakında yepyeni bir internet sayfası bir haline bürünecek. Elimizdeki akıllı telefonlarla dünyanın her alanına bağlandığımız gibi damanında her konusuna her koridoruna girile bilmeli. TÜDAF yeni sitesinde bunu sağlayacak. Haberler, öyküler, istekler, öneriler konusunda site her damacıya açık. Damanın ve Federasyonun daha iyi hale gelmesi turnuvaların yapısı kurumlarla irtibatımızın biçimi yani har konuda ortak akıldan faydalanarak daha iyisini yapmaya çalışalım. Aydınlık Gazetesi'nin yaklaşık iki yıldır kendimizi anlatmak için bize açtığı bu alana ve sunduğu bu olanağa teşekkür ediyorum. Dama ile ilgili her haberi burada da bulmaya devam edeceksiniz.

OYUN 1: ZAHER MN1

Dama Çözümleri (20 Haziran 2020) - Resim: 1

OYUN 2: ZAHER MN2

Dama Çözümleri (20 Haziran 2020) - Resim: 2

OYUN 3 : ZAHER MN3

Dama Çözümleri (20 Haziran 2020) - Resim: 3


Etiketler Dama