Dama Çözümleri (22 Ağustos 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 22 Ağustos 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (22 Ağustos 2020)
A+ A-

DAMANIN BÜYÜK KAZANCI SUAT BOZTEPE

Uzun yıllar satranç ve bilardoya hizmet veren ve o sporlara son derece pozitif katkı sağlayan sevgili dostum Suat BOZTEPE, bundan böyle damanın yılmaz bir neferi olmuştur.

İsmini memleketi Ordu'nun Boztepe köyünden almış olan 1966 Giresun doğumlu Suat Hoca, ilk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra, yüksek eğitimini Ankara Teknik Eğitim Fakültesi'nde yaptı.

Özellikle arşiv, kütüphane, kadim kitaplar konusundaki uzmanlığı, gayreti ve araştırmacı ruhu damanın kökleri ile bu günü arasında çok kuvvetli bağların kurulmasına vesile olacaktır. Teknik konulardaki uzmanlığınında bize haddinden fazla katkı sağlayacağı şu götürmez bir gerçektir. Endüstri Meslek Lisesi branş öğretmenliğinden bu yıl emekli olan saygıdeğer Suat Hocamız dama taşlarının, tahtasının ve diğer tüm materyallerin standartlarının belirlenmesinde bizzat operasyonun başında olarak emeğini ve birikimini bizlerin hizmetine sunmaktan geri durmayacaktır.

Satranç Federasyonu'nda bir çok aktif görevi (hakemlik, il temsilciliği, tarih kurulu üyeliği) başarı ile yapmasının yanında İsem Çocuk Satranç, Satrançlife, Mavi Kale gibi prestijli satranç dergilerinde makaleler yazdı.

Halihazırda bilardo merkez hakem kurulu üyesi olan Boztepe, bilardo Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı da yapmıştır.

Dama ailesinin taa içine hoş geldin diyorum. Seninle artık çok daha güçlüyüz.

Dama Çözümleri (22 Ağustos 2020) - Resim: 1

SORU VE CEVAPLAR

Dama Çözümleri (22 Ağustos 2020) - Resim: 2

SORU-2

Dama Çözümleri (22 Ağustos 2020) - Resim: 3