Dama çözümleri (24 Ekim 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 24 Ekim 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (24 Ekim 2020)
A+ A-

İSTANBULDA YENİ BİR DAMA MERKEZİ

Uzun yıllardır Fatih Kadınlarpazarı'nda bir araya gelen dama severler çok uzak olmayan yeni adresine iyiden iyiye yerleşti. Mekânın sadece dama ve damacılara ait olması, öncekine nazaran biraz daha küçük olma dezavantajını ortadan tamamen kaldırıyor.

İstanbulda yaşayan bütün dama severlerin yeni toplanma mekânı hayırlı olsun. Herkesi burada dama oynamaya, ustaları izlemeye ve dama öğrenmeye davet ediyorum.

Damasını geliştirmek veya sıfırdan dama öğrenmek isteyenler için çok güzel bir imkan sunmakta. Gidin ve damanızı geliştirin.

Pandemi süreci bir çok çalışmamızı sekteye uğratsa da güzel şeyler olmuyorda değil elbette. Turnuvalarımız iptal oldu belki, ama insanlar dijital de olsa turnuva yapmanın yaollarını buldu. Birbirleri ile iletişimi koparmamanın dama üzerinden kurulan dostlukları daha da geliştirmenin yollarını buluyorlar.

Bu hafta sorularımız Ali Ulusoy ustamızın kitabı Osmanlıdan Günümüze Dama kitabından gelecek.

ALİ ULUSOY 364

Dama çözümleri (24 Ekim 2020) - Resim: 1

ALİ ULUSOY 366

Dama çözümleri (24 Ekim 2020) - Resim: 2


Etiketler Dama