Dama çözümleri 26 Aralık 2020

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 26 Aralık 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri 26 Aralık 2020
A+ A-

SÜKUNET

Çok sıkıntılı bir yılı geride bırakmak üzere iken birçok iyi haber var. 2021 aşı ve tedavinin yılı olacak gibi. Hadi hayırlısı.

Bizler de bu zorunlu aranın ardından dama topluluğu olarak çok beklediğimiz organizasyonlarımıza ve birbirimize kavuşacağız. Dama gerçek anlamda dostluk ve kardeşlik topluluğudur. Bizler çok büyük bir ailenin fertlerinden ibaret bir camiayız. Herbirimizin temel maksadı bu güzide topluluğa artı değer katacak uğraşın içinde olmaktır. Evde kalma stresi bazı dama sever dostlardan birkaçının frekanslarını karıştırmış olacak ki sosyal medya üzerinden bazı çizgi dışı paylaşmlarla bizlere üzüntü vermektedirler. Damanın oynandığı ülkeler arasında bir sorun varmış gibi bir hava estirmeye çalışan arkadaşlarımı sükunet ve suhulete davet ediyorum.

Dama oynanan ülkeler arasındaki damacıların arasında asla bir çekişme veya sürtüşme yoktur olamazda. Bizler sınırlardan, sınıflardan, bağımsız bir kardeş topluluğuyuz.

Bakın bu köşede her ülkeden sporcuların yaptığı güzel oyunları asla ayrım yapmadan paylaşıyor oyunları bütün dama severlere tanıtmaya gayret ediyoruz. Öyle olmasa Türk sporcuların oyunları mı yok. Sadece Sinan Arslan'ın bendeki arşivini yıllarca yayınlasam sonu gelmez. Mustafa Sancak'a ait arşivimde 16.000'den fazla oyun var. Keza Adnan Yıldız, Bahriyeli, Faik, Ogün ve daha niceleri.

Demem o ki hepimiz kardeşiz ötesi yok kendinizi de bizi de üzmeyin. Düzenlenecek ilk turnuvada hepimiz bir araya geleceğiz. Bakışların kaçmaması gülüş ve samimiyetin yerini soğuk bir rüzgar almamalı.

Bu hafta da. sorularımız Lübnanlı büyük usta GM Vahab Haydar'dan gelecek. Hadi kalın sağlıcakla.

VAHAB HAYDAR 1

Dama çözümleri 26 Aralık 2020 - Resim: 1

VAHAB HAYDAR 2

Dama çözümleri 26 Aralık 2020 - Resim: 2

VAHAB HAYDAR 3

Dama çözümleri 26 Aralık 2020 - Resim: 3