Dama Çözümleri (28 Mart 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 07 Mart 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (28 Mart 2020)
A+ A-

EVDE DAMA VAR

Evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz bu zamanları fırsata çevirip, aile içi bağları güçlendirmek ve birtakım kişisel becerileri de geliştirmek lazım.

Kitap okuma alışkanlığımızı yeniden kazanmak, hayatın her alanındaki bilgilerimizi güncellemek ve yeni bilgiler edinmek yapabileceğimiz en iyi şeyler olsa da, bununla bitmez bizim için bir de dama var elbette.

Bu badirenin daha ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Dileğim bir an önce normal yaşama dönüp, hayatın doğal akışına karışmamızdır. Lakin bu zaman zarfında faydalı meşgaleler hem ruhsal hem de fiziksel açıdan daha zinde kalmamızın yegane yoludur.

İşte bu bağlamda benim dama severlere bazı naçizane tavsiyelerim olacak. Damayı yaygınlaştırmak muhakkak ki hepimizin temel hedeflerindendir. Buna ailenizden başlayabilirsiniz. Birçok dama severin evinde dama takımı olduğun şahsen biliyorum öyle ise onları boşa evde tutmak yerine işlevselleştirin ve damyı yaygınlaştırmaya başlayın. En az bir kişiye bildiklerinizi aktarın. Ayrıca online damaya daha çok zaman ayırabilecek bir imkana da sahipsiniz. Online turnuvalar düzenleyin. Kuveyt damacıları bunu yapmaya başladılar LudoTeka üzerinden yapılan turnuvaya evinde oturan neredeyse bütün Kuveytli damacılar katıldılar. Bu çalışmalar daha da genişletilerek organize edilebilir.

Bununla da kalmayıp dama çalışmalarına Sizde kendi katkılarınızı sağlayabilirsiniz dama ile ilgili olmasını, yapılmasını beklediğiniz her düşünceyi bu konu ile ilgili olan mercilere aktarabilirsiniz. Hatta bunu yapmalısınız. Ben önerilerinizi bekliyorum. İlgili kişilere mutlaka ulaştıracağım.

Bu günlerde Dillere pelesenk olmuş olan "hayatı eve sığdırma" damacılar için çok daha kolay. Zira bizim zaten çok güzel bir sosyal etkinliğimiz var. Bunu evimizde de hayatımızı güzelleştirmek adına kullanabiliriz. Hadi o zaman evlerden çıkmıyoruz evimizde de hayatı güzelleştirmeye dama ile devam ediyoruz. Hayat eve sığabilir çünkü evde dama var.

Bu hafta sorularımız GM Mohamad Mahmoud SHEHAB'tan gelecek.

28 Mart 2020 dama çözümleri 1. oyun

Dama Çözümleri (28 Mart 2020) - Resim: 1

28 Mart 2020 dama çözümleri 2. oyun

Dama Çözümleri (28 Mart 2020) - Resim: 2


Etiketler Dama