Dama çözümleri (31 Ekim 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 31 Ekim 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (31 Ekim 2020)
A+ A-

CUMHURİYET

Öncelikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılı hepimize kutlu olsun. Ülkemizin ve soydaşımız, kardeşimiz Azerbaycan'ın içinde bulunduğu bu çetin dönemde, dışarıdan bize yönelecek olan her saldırıya tek yumruk halinde, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet değerleri ile karşı durmamız şart. Ben politik konulara pekte meyilli değilim ama Fransa'nın bu süreçteki yanlı ve kötü niyetli tutumu her yurttaşımızı olduğu gibi beni de hem üzüyor, hem de kızdırıyor. Ermeni yasa tasarısı sürecinde topyekün Fransa'nın Sayın Doğu PERİNÇEK karşısındaki acziyeti tekrar, tekrar gözlerine sokarak hatırlatmak lazım.

Biz dama camiası olarak, soydaş ve kardeş Azerbaycan halkının gönülden yanındayız. Damamızın güzide değerlerinden Nofal ASHUMOV ve Ramiz YUSUBOV kardeşlerimiz bilsin ki Yüreğimiz onlarla birlikte atıyor.

Bunu da yine söylemeden edemeyeceğim. Kovit-19 canımızı bu kadar yakıyorken bile ders almamak, hayat tamamen normale dönmüş gibi davranmak neyin nesi anlayamıyorum. Dama camiamızın çok sevilen, daha öncede bu sayfadan yaptığı güzel oyunları yayınladığım, kardeşim gibi gördüğüm sevgili İrfan DURAK usta da maalesef bu hastalı pençesinde yoğun bakımda canı için mücadele ediyor, dua bekliyor.

Geçen hafta İstanbul'daki dama merkezinin adres değişikliği yaptığını yazmış, fakat yeni adresi vermeyi atlamıştım. Özür dilerim çok soran oldu. Yeni adres Hüsam bey mah. İtfaiye addesi No: 25 Fatih İstanbul.

Bu haftada soruları sevgili Ali ULUSOY abimin şahane kitabından seçtim.

ALİ ULUSOY 418

Dama çözümleri (31 Ekim 2020) - Resim: 1

ALİ ULUSOY 419

Dama çözümleri (31 Ekim 2020) - Resim: 2

ALİ ULUSOY 422

Dama çözümleri (31 Ekim 2020) - Resim: 3

Dama çözümleri (31 Ekim 2020) - Resim: 4


Etiketler Dama