Dama Çözümleri 5 Aralık 2020

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 5 Aralık 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri 5 Aralık 2020
A+ A-

BAŞIN SAĞ OLSUN DAMA DÜNYASI

O kadar uyarmalara, onca kayıplara, acılara rağmen maalesef ki yurttaşlarımız olayın ciddiyetini anlamamakta direniyor. Arkadaşlar bu hastalığın şakası yok! Kendimizi koruma zorunluluğu sadece bizim için değil, çevremiz, sevdiklerimiz, hatta ülkemiz için elzemdir. Bunu en can yakıcı biçimde yine anlattı bize bu illet hastalık.

Milli hakemlerimizden ismi ile müsemma, zarif, bey efendi, cömert, saygın ve saygılı, en önemlisi de çalışkan ve ince kişiliği ile tanınan dostumuz Mehmet İNCE'yi 50. Doğum gününden kısa bir sonra maalesef Kovid-19 nedeni ile kaybettik. Dama camiası için çok büyük bir alan kaplayan, her organizasyona özverili çabasıyla pozitif etki katan dostumuzun yokluğu bizi her açıdan çok eksik bırakacak. Onun vefatı bizi gerçekten çok derinden yaraladı. O bizim sadece çalışma arkadaşımız değil her birimizin kardeşi idi. Nurlar içinde uyu sevgili kardeşim. Melekler yoldaşın olsun.

Dama Çözümleri 5 Aralık 2020 - Resim: 1

Ayrıca hastalıkla mücadele etmiş ve hâlâ da savaşan dostlarımız Hayri Çakır, Rahmi Ekren, Hayri Aslan, Avni Karanfil, Çetin Irmak, Nezir Uyrun, Abdürrahim Elmas ve Faik Yıldız'a tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Ogün Tancer dostumun annesi için de geçmiş olsun dileklerimi yineliyorum.

Kıymetli dama camiası lütfen şu üç basit kurala uyup hem kendimizi hemde sevdiklerimizi koruyalım.

Hijyen, maske, mesafe.

Bu haftaki sorular için Suat Boztepe ve Ali Ulusoy'a teşekkürler.

ALİ ULUSOY

Dama Çözümleri 5 Aralık 2020 - Resim: 2

SÜTÇÜ AHMET

Dama Çözümleri 5 Aralık 2020 - Resim: 3