Dama Çözümleri (7 Aralık 2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 7 Aralık 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (7 Aralık 2019)
A+ A-

KUVEYT 2019

Damanın kalbi şu an Kuveyt'te atmakta. Zira dünyanın bütün büyük damacıları orada, 2019'un son şampiyonasına katılmaktalar. Her ülkeden güçlü ve iddialı sporcuların renklendirdiği ve Abdurrahman ALRUVAYEH sponsorluğundaki bu son turnuvadan 7-8-9 Nisan Nazilli turnuvasına kadar 4 aylık bir suskunluk dönemi var. Ülkemizden de çok güçlü sporcuların katıldığı turnuvaya maalesef ki 2019 Dünya Şampiyonu Göksel Kaya, pasaportundaki çok önemsiz bir sorun yüzünden katılamıyor. Ancak Faik Yıldız, Nihat Aydın, Suat Aydın gibi şampiyonluk için çok güçlü adaylar var. Ayrıca Abdulvedut İdin, Recep Kara, Cemil Aydın ile de ülkemiz en güzel şekilde temsil edilmektedir.

Ziad Kassem, Mohamad Alrqeeb, Abdurrahman Wassam, Yahya Majeet Fahad Rashid Aljmil, Fadi Omran, Jasem AlAli gibi favorileri de unutmamak lazım. Hepsine başarılar diliyoruz.

Bu hafta sorularımız Wahhab Haidar ve Chadi Kleit'ten gelecek.


Wahhab Haidar-1 Dama Çözümü


Wahhab Haidar-2 Dama Çözümü


Chadi Cleit Dama Çözümü