Yazılım üreticisi Hindistan’a 'yerli yazılım' satılacak

Sanayiden teknolojiye birçok sektörde yerli ve milli yazılımlar ile atağa geçen Türkiye’de yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor.10'uncu yılını kutlayan BTS Bilişim, Türkiye’de yazılım alanında da iddialı olduğunu bir kere daha gösterdi.

Yazılım üreticisi Hindistan’a 'yerli yazılım' satılacak
A+ A-

Gündüz Üç

Türkiye’nin dijital dönüşümüne yıllardır katkı sağlayan BTS Bilişim 10'uncu yılını Ataşehir Radisson Blue Istanbul Asia’da, on yıl boyunca kendilerine eşlik eden müşterileri, ortakları ve sektöründe öncü isimlerin de içinde bulunduğu danışma kurulunun katılımı ile kutladı.

BTS Bilişim Genel Müdürü Nadi Tanca, müşteri deneyimi adına Timur Kabadayı, Özgür Tombuloğlu, Figen Özgel, Fatma Taman ve Lütfü Şen ile BTS Bilişim danışma kurulu üyeleri Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Prof. Dr. Emre Alkın, Mert Yılmaz ve Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu’nu sahnede Mine Uzun moderatörlüğünde ağırladı. Yazılım üreticisi Hindistan’a 'yerli yazılım' satılacak - Resim: 1

Covid-19 salgını ile dijital dönüşümde bir yılda, on yıllık mesafe aldıklarını belirten Tanca, QMex SaaS ile son bir yılda cirolarının iki katına çıktığını, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Ürdün, Cezayir, Irak ve Hindistan’a ihracat yaptıklarını belirtti.

Tanca, %100 yerli ve milli bir yazılım şirketi olarak, dünyanın en önemli yazılım üreticisi olan Hindistan’a ihracat yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Ayrıca bir ülke için eğitim, savunma, tarım ve enerji gibi stratejik alanlardan biri olan ilaç sektörüne yönelik ürün geliştirmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Hali hazırda ISO 9001 belgelerine ek olarak ürünlerinin ISO 270001 kalite sistemleri onayı için düğmeye basıldığını ve 2022 yılının ilk aylarında sonuçlanacağını bildirdi.

Etiketler bts yerli yazılım nadi tanca