21 Ağustos Medyanın Halleri

21 Ağustos Medyanın Halleri
A+ A-

Hazırlayan: Beyhan Korkman

'YAŞAM TARZI GÖLGELEMESİ İLE SÖMÜRGECİLİĞİ SAVUNDUNUZ'

İBRAHİM KARAGÜL - YENİŞAFAK

ABD yenilip çekilince Türkiye’de herkes niye bu kadar üzüldü? Sağcısı, solcusu, liberali, muhafazakârı “ABD asla yenilmez, vardır bir taktiği” yalanına sığındı. Üzüleceksiniz ama; ABD yenildi. Kaybetti ve kaçtı. Bunu kabul etme dışında seçeneğiniz yok. ABD’ye güvenip iktidar peşinde olanların hazin sonunu Kabil’de gördük. Ya uçağın tekerleklerinden yere çakıldı, ya soluğu Uganda’da aldı. Suriye’den de ansızın gidecek. Çırılçıplak ortada kalacaksınız.*** ABD içerideki muhalefete iktidar sinyali gönderemeyecek. Gönderse bile onları harekete geçirip yarı yolda çırılçıplak bırakacak. Çünkü ABD’nin rejim değiştirme, hükümet atama dönemleri bitti. *** Irak’ta tecavüz kampları kuran ABD değil miydi?*** Küresel güç haritası kökünden değişti. ABD ve Avrupa’nın yüzlerce yıllık saltanatı bitti. Batı küreselleşmesinin sonuna gelindi. ***Taliban kötülemesine sığınmayın. Bu, Afganistan’ın ve dünyanın gerçeğini açıklamaya yetmiyor. Kadın haklarına sığınmayın. Düğünleri, okulları bombalayan, binlerce kadın ve çocuğu öldüren, Irak’ta tecavüz kampları kuran ABD değil miydi? Yaşam tarzı gölgelemesi ile sömürgeciliği savundunuz. Sakın bize “Taliban kötü, işgal iyi” güzellemeleri yapmayın. Her ülkenin vatanına bağlı en kötüsü bile işgal güçlerinden iyidir. Ve ülkelerin nasıl yaşayacağına kendileri karar verir.

TÜRK BASINININ AĞZI BOZUKLARI ALTAYLI VE ARDIÇ, İNCİRLİK ÜSSÜ’NDEN ABD’YE KALKACAK UÇAKTA KENDİLERİNE YER AYIRTTILAR

ENGİN ARDIÇ - SABAH

Bir zamanlar çok gözde olan "milli demokratik devrim" safsatası, çok aşağılık bir Amerikan oyunudur. Amaç Türk solunu bölmek ve solu sokağa itmek, böylece yeni bir darbeye zemin hazırlamaktı... Yerli ahmaklar bu oyuna çok kolay geldiler. Böylece "legal" sosyalist partimiz olan TİP'in de çanına ot tıkandı. TİP de zaten "Moskovacıların" eline geçti. Yeni yeni filizlenmekte olan sosyalist hareket, bir daha iflah olmayacak şekilde budandı. Elli yıldır da kendine gelebilmiş değildir. Bu safsataya bir şekilde bulaşmış birçok saf çocuk öldürüldü, "ileri gelenlerinin" ellerinde onların kanı vardır. Yıllar geçtikçe iplikleri de pazara çıktı.

Bu yıl Türk ordusunun Kıbrıs'taki varlığına karşı çıkanlar, ertesi yıl bunu destekleyenler...

Bu yıl sıkı komünist, ertesi yıl sıkı milliyetçi kesilenler... Önce PKK'yı destekleyip sonra vazgeçenler... Tayyip Erdoğan'a nefret kusarken birdenbire ona gülücük yapıp sonra gene zırt diye dönenler... Ne halt ettiği bir türlü belli olmayanlar... Karanlık adamlar... Kime ve neye hizmet ettiği bulanık allameler... Tarih önünde suçlusunuz. Fakat ara sıra olmayacak çıkıntılıklar edin ki namınız yürüsün! SORU: Yukarıdaki kalabalık fotoğrafta Doğu Perinçek'i bulunuz.

FATİH ALTAYLI - HABERTÜRK

Allah hiç kimsenin sonunu Doğu Perinçek’e benzetmesin. PKK destekçiliği ve Abdullah Öcalan yancılığından, Talibancılığa savrulan bir çizgi kimseye nasip olmaz. En azından akıl sağlığı bir nebze yerinde olan kimseye.***Son olarak Taliban’ı Mustafa Kemal Atatürk’le ve Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesini Kurtuluş Savaşı ile bir tutması, Beyefendinin tam bir dramatik sona doğru gittiğini gösterdi Atatürkçü olduğunu söyleyen Taliban’la Atatürk’ü bir tutan bir kafa. Böyle bir “Bir tutma”yı halkın gözünün içine baka baka söyleyen birisi için söylenecek iki şey var. Ya bilmediğimiz bir takım yabancı güçler için çalışıyor. Ya da akıl sağlığını yitirmiş.

Her iki halde de bu tipleri televizyonlara çıkarıp, halka hitap etmesine izin vermeyi yanlış buluyorum.

21 Ağustos Medyanın Halleri - Resim: 1

Ekran yasağı yetmez, Perinçek hapse atılsın, Portakal da kaçak villasında rahatça Amerikancılık yapsın!

Not: Fatih Bey'in İncirlik'ten kalkacak ABD uçağında yer ayırtmasına gerek yok, teknesi var.