Dama Çözümleri (2 Kasım 2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 2 Kasım 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (2 Kasım 2019)
A+ A-

EFELER GİBİ UĞURLUYORUZ

Türk Daması 2019 Türkiye sezonu Aydın Efeler Belediyesi'nin düzenlediği turnuva ile maalesef ki sona erdi. Umudum odur ki 2020'de Bursa Mustafakemalpaşa, İzmir Bornova ve Aydın Efeler'e en az iki organizasyon daha eklenerek ülkemizdeki uluslararası Türk Daması şampiyonalarının sayısı artarak hak ettigi yere daha da yaklaşacaktır. Bunun sinyalleri geliyor Türkiye Dama Camiasını tanıyan belediyeler organizasyonlara daha çok meyletmeye ellerini daha çok taşın altına sokmaya başladılar. Zira onlarca ülke ve sayısız nezih sporcudan söz ediyoruz.

Dün start alan müsabakaları kazanmak için birbirinden güçlü elit sporcuların neredeyse hepsi Aydın'a gelmiş durumda. Yurt dışından gelen çok güçlü sporculara ek olarak Faik Yıldız, Nihat Aydın, Suat Aydın, Ogün Tancer, Avni Karanfil, Hasan Yoğurt, Mahmut Terzi, Yusuf Belge gibi birçok favori gelmiş. Bir de zaten Aydın'da olan Mesut Gencer, Göksel kaya, Cengiz Ordul, Ahmet Karadaş gibi büyük favori sporcular var.
Bu organizasyonun oluşmasını sağlayan en başta Efeler Belediye Başkanı M. Fatih ATAY Kültür Md. Münir Ali KOÇ, Güngör KIRBAŞ ve Dursun YILDIRIM'a kendim ve Türkiye dama camiası adına emekleri ve misafirperverliği için sonsuz teşekkürler.

1 Kasım 2019 tarihli dama ve çözümleri...

Sinan Arslan 1


Sinan Arslan 2