Doğu Perinçek 'tartışması'

Bayram Yurtçiçek

Bayram Yurtçiçek

Site Yazarı
TÜM YAZILARI

Doğu Perinçek’e karşı günümüz dünyasında hiçbir devrimci lidere yapılmayan ölçüde ve sertlikte bir psikolojik savaş yürütülmektedir. Bütün bu yalanlar ve tertipler para etmeyince Doğu Perinçek’e, hapislerde çürütmek için Ergenekon gibi büyük tertipler yaptılar. Türkiye’ye yapılan her türlü tertipten Doğu Perinçek’in payına mutlaka bir şeyler düşer. Perinçek içerdeyse, Türkiye dardadır. Tersi de doğrudur. Türkiye darda ise Perinçek mutlaka içerdedir.

Son olarak yürürlüğe koydukları konu, yürüttüğü Vatan Partisi Genel Başkanlığı göreviyle ilgili insanların kafasında kuşkular yaratmak.

Yok efendim,Doğu Perinçek, Genel Başkanlığı bırakmalıymış.

Perinçek Vatan Partisinin başında durdukça oy alması mümkün değilmiş.

AKP’yi ve Tayyip’i bırakmış, CHP’yle uğraşıyor. Hatta Tayyip ile işbirliği yapıyor vb.

Bu önerileri ve eleştirileri kimler yapıyor?

Bu öneri ve eleştirileri yapanların önemli bir kesimi, bize dost gibi görünen çevrelerden oluşuyor.

Bu eleştiri ve önerilerin merkezi neresidir? Hiç bunun üzerinde düşünülmüş müdür?

Bu eleştirilerin kaynağı ABD emperyalizmidir. Vatan Partisi önderliğini zaafa uğratarak, vatan savaşını başarısızlığa uğratma çabasıdır.Son günlerde dillerine doladıkları “darbe” ve “suikast” yalanları Amerikan emperyalizmini ele vermiştir.

Niye Doğu Perinçek? Doğu Perinçek her zaman ve her karmaşık durumda, emperyalizmin, özellikle emperyalizmin ağa babası ABD emperyalizminin plan ve projelerini açığa çıkarmasını bilmesindendir. Öyle olmuştur ki, MİT, Emniyet , Yargı ve TSK içinde Türkiye’nin bağımsızlığından yana tavır koyan herkes, hiç ilgisi olmamasına rağmen Perinçekçi damgasını yemektedir.

Türkiye’nin mecburiyetlerini ileri sürerek, Türkiye’nin açılım politikalarına son vermek zorunda olduğunu söyleyen Doğu Perinçek değil miydi?

Borçlanma, sıcak para ekonomisinin sonuna geldiğimizi, üretim ekonomisine geçmek zorunda olduğumuzu söyleyen de Doğu Perinçek değil miydi?

ABD emperyalizminin Tayyip karşıtlığı üzerinden oluşturduğu Amerikancı cepheyi açığa çıkaran Doğu Perinçek’tir.

CHP’nin Tayyip’e karşı el altındanFetullahçı terör örgütü ve PKK ile ittifak yaptığını deşifre eden Doğu Perinçek’tir. Böylece Amerika’nın parlamento içi hükümet seçeneğini bozduk. Tek çare olarak, darbe teşebbüsünde bulunmak zorunda kaldılar.

Bu nedenle Amerikancı FETÖ darbesine en başında ve en kararlı tutumu alan Doğu Perinçek oldu.

Anlamadıkları şey Doğu Perinçek’in yalnız kalsa bile doğrulardan şaşmadığı ve olağanüstü siyasi cesaretidir. Doğu Perinçek bu tür saldırılara karşı şerbetlidir. Onu üzecek tek şey dostların attığı güllerdir.

Doğu Perinçek, Türkiye’de vatanseverliğin siyasi lideridir. Vatan Savaşı politikalarıyla vatanseverlerin önünü açmıştır.

70 yıllık milli iktidar özlemi vatan savaşı mücadelesinde gerçekleşmeye başlamıştır. Bizim bazı siyaseten miyop arkadaşlarımızın göremediğini düşman görmüştür. Milli saflara nifak tohumları atmak için bütün güçlerini seferber etmelerinden de bunu anlayamıyor muyuz?