Mustafa İlker Yücel - Büyük Aile Buluşması üzerine notlar

Mustafa İlker Yücel

Mustafa İlker Yücel

Gazete Yazarı
TÜM YAZILARI

1) Düzenleme heyetini kutluyoruz! Türkiye'de farklı kesimlerin, örnek bir siyasi olgunlukla, LGBT dayatmasına karşı omuz omuza mücadele edebileceği gösterildi.

2) ABD ve AB’nin kültürel istila hamlelerine karşı güçlü bir ‘Aile Kalesi’ oluşturuldu. Aynı tehditle karşı karşıya olan Rusya'dan, Putin'e yakın Alexander Dugin'in mesajı yoğun alkış aldı.

3) Alan doldu. Meydanda kurumların flamaları değil sadece Türk bayrağı taşındı. Birleştirici, kapsayıcı vurgular yapıldı. Video gösterimleriyle katılımcılar bilgilendirildi.

4) AK Parti ve MHP İstanbul yöneticileri buluşmaya gelmedi. Muhafazakar ve milliyetçi kesimin hızlı önlem alınmasını istediği bir konuda iki partinin yöneticileri yavaş kalıyor. Vatan Partisi mitinge kalabalık bir kortejle katılarak mücadele alanında göz doldurdu.

5) Miting meydanı Türk milletinin sevgi dolu yüreğini gösteren görüntülerle doluydu. Çocuğuyla gelen aileler çoğunluktaydı. Buluşmayı ‘nefret suçu var’ diye hedef alanlar Türk milletindeki derin hoşgörü kültürüne yabancılar. Eşcinsel kişileri incitecek tek bir cümle bile kurulmadı. Hatta onların yüreğine dokunma çabası öne çıktı. Batı destekli propaganda ve örgütlenmeye karşı ise sessiz kalınmayacağı kararlılıkla ilan edildi.

6) Ortak basın açıklamasında emperyalizmin bireyci kültürüne, Cumhuriyetin 100. yılı ve Atatürk vurgularıyla karşı çıkılması, sırtımızı dayadığımız bağımsızlıkçı birikime vurgu bakımından çok önemliydi. CHP etkisinde kalan Atatürkçü kesimin büyük bölümü LGBT dayatmasından rahatsız. Onlar da yakında bu mücadelenin parçası olacak.

7) Konuşmacıların çoğu şikayet içeren cümleler kurdu, yakındı. Prof. Dr. Tülin Oygür, Av. Zühre Genişel ve Ali Rıza Özkan ise somut görevler belirledi. Oygür, bilim insanlarını mücadeleye çağırdı, Genişel de TBMM'den yasa çıkarılmasını istedi. Genişel’in milletvekillerine sorumluluklarını hatırlatması yoğun alkış aldı. Demek ki mücadelede yeni bir evreye girdik: Aileler somut çözüm istiyor!

Etiketler Büyük Aile Buluşması