27 Kasım 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

A+ A-

Ahmet Murat Çelik

KUPA AVCISI İŞ BAŞINDA

Kimden mi bahsediyorum, Mustafakemalpaşa turnuvasının son şampiyonu ve dama tarihinin tartışmasız gelmiş geçmiş en fantastik oyuncusu ve en büyük şampiyonu Faik Yıldız'dan.

Tarihin en büyük şampiyonu olmanın yanında, Faik ustadan bahsederken camianın içerisinde bulunan sporcu olsun, yönetici veya sempati duyanlar olsun herkesin ilk dile getireceği şey tevazu olur. Faik ustanın dama sporcusu olarak kazandığı başarıların onda birini dahi yapmak çok büyük iş iken böylesi başarılara rağmen ne tevazusundan nede nezaketinden hiç bir şey kaybetmeyen, egolardan ve kapristen arınmış yalın kişiliği ile takdiri sonuna kadar hak eden çok çok büyük bir şampiyon.

Tebrikler şampiyonlar şampiyonu.

2. lik kürsü islim üstündeki diğer bir sporcu olan Göksel Kaya'nın oldu. Göksel benim çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir dama sporcu ancak kendisine bir abi tavsiyesi vermekte isterim. Bence o da sevgili dostum Faik gibi tevazu ve nezaketini koruyarak yoluna etmeli. Sonradan pişmanlık duyacağı ani ve duygusal tepkiler vererek kendisini zor durumlara sokmamalı.

Kürsüyü tamamlayan ise Kuveyt damasının genç yıldızlarından Fahad Rasheed Aljmeeli. Son zamanlarda Kuveyt'ten böyle yüksek kalibre oyuncuların çıkması ve ardarda şampiyonalarda çarpıcı sonuçlar almaları mutluluk verici. Bu turnuvanın özelinde Fahad kardeşimi gönülden kutluyorum.

Ayrıca başarılı bir turnuva geçiren ve dereceyi kıl payı kaçıran Mustafa Kızılay, Avni Karanfil, Murat Keser, Nessar Naseh, Yahya Jaafar, Kamuran Eralan, Mehmet Şerif Yamaç'ı da gönülden tebrik ediyorum. Organizasyonda emeği olan herkese camiamız adına teşekkür ederim.

27 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1


27 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2


27 Kasım 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3