5 Haziran 2021 Dama Çözümleri

ürk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de.5 Haziran 2021 soru ve çözümleri şöyle

A+ A-

Haziran ayının gelmesi ile aşılama faaliyetleri hız kazan. 50 yaş üstü yurttaşların aşılanmaya başlaması ve daha genç yaştakilerin aşı sürecine de çok kısa bir süre içinde başlanacak olması damacılar arasına giren bu hasret sürecinin de bu yaz biteceği umudunu veriyor bizlere.

Mustafakemalpaşa için bu yıl bir organizasyon olur mu olmaz mı bilmem ama Bornova ve Aydın Efeler müsabakalarından ümitvarım. Her iki ilin dernek başkanları Sayın Ergün Kırbaş ve Sayın Murat Keser ile sık sık görüşüyor ve gidişat ile ilgili kendileri ile hasbihal ediyorum. Dernek başkanlarımızın da fikri bu hasreti daha fazla uzatmamaktan yana. Gönül isterki Damanın Kırkpınar'ı da bu yıl Mustafakemalpaşa'da kurulsun geniş ve büyük dama ailemizin hasreti vuslatla nihayete ersin. Görünen o ki dünyayı pençesine alan Corona yakamızdan düşmek üzere. Bu durumdan hareketle federasyon başkanımız Sayın Muzaffer Ceylan ve Mustafakemalpaşa Dama Derneği Başkanı Sayın Mustafa Gürses'e sesleniyorum. "Bu geleneğin devamlılığı ve hasretin daha da büyümemesi için yılın geç bir zamanında da olsa müsabakaların yapılması için girişimlerde bulunun lütfen" tabii bununlada bitmeyip İstanbul dernek başkanı Sayın Mustafa Sancak bey ve Nazilli dernek başkanı Hasan Hüsnü Tuna'nın da akamete uğrayan görüşmelerine ivedilikle kaldığı yerden yeniden başlaması şart. Keza Van, Şanlıurfa, Gaziantep, Batman ve Adana'nın da organizasyonel girişimlerini bekliyorum. Hepsine de her konuda elimden gelen yardımı yapacağımı taahhüt ediyorum.

Umudum o ki ardı ardına gelecek müjdelerle molamız sona erecek. Dünyanın bir daha böyle bir bela ile karşılaşmamasını ve hastalığın kalıcı olarak hayatımızdan çıkmasını diliyorum.

Hepinize sağlıklı huzurlu haftasonları.

5 Haziran 2021 Dama Çözümleri - Resim: 15 Haziran 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2


Etiketler Dama spor zekâ