24 Temmuz 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de...

A+ A-

Ahmet Murat Çelik

GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR

Öncelikle herkesin kurban bayramını içtenlikle kutluyorum.

Geçtiğimiz hafta izmirdeki muhteşem bir mekan ve İzmirin büyük ustalarından bahsetmiştim. Bu yazıların devamı ve diğer şehirlerdeki dama merkezleri ve ustalarını sizlere tanıtan yazılara elbette devam edeceğim. İstanbul, Adana, Aydın, Batman, Diyarbakır, Manisa, Kuveyt, Beyrut vs hepsini anlatacağım size. Lakin bu hafta bayram dolayısı ile yapılan ve bütün dama severleri umutlandıracak iki etkinlikten bahsetmek isterim. Birincisi Batmanın önde gelen ustası kıymetli Avni Karanfil'in Ege ziyareti ki bunun en önemli kısmı Basmahane'deki Tarihi Emniyet Kıraathanesi ziyareti. Avni bey burada Son Dünya şampiyonu Göksel Kaya da dahil bir çok usta ile keyifli ve mücadeleli maçlar yaptı. İkincisi ise bayramın 3. günü İzmir'in büyük ustalarından Hayri Çakır, Çetin Özyılmaz ve Murat Keser'in Aydın Acarlar'ı ziyaret edip Göksel ve Neşet ustalarla keyifli ve çekişmeli maçlar yapmaları. Bu son maçlarda ustaların formu ve iştahı gözden kaçmadı. Son şampiyon Arap Göksel ise formu ile bütün ustalara adeta göz dağ vererek ünvanını kolay kolay bırakmayacağının sinyallerini verdi.

Ayrıca bayramlaşmak için görüştüğüm İzmir ve Aydın dernek başkanları Murat Keser ve Ergün Kırbaş bu yıl için turnuva konusunda ümit verici haberler verdiler. Hadi hayırlısı. Umarım vaka sayıları hayatımızın tamamen normala döneceği sıfır seviyelerine kadar bir an önce ulaşır ve bütün dünya bu illetten kurtulur.

Bu hafta da sorular GM Sinan Arslan ustadan.

Mutlu hafta sonları.

24 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1


24 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2


24 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3


Etiketler Dama türkiye