9 Ekim 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

A+ A-

Ahmet Murat Çelik

ENGELSİZ DAMA DEVAM ETMELİ


Dama yalnız başına da dünyayı güzelleştiren bir olgu olsa da sosyal sorumluluk projeleri ile birlikte olunca daha bir güzel oluyor dünyayıda sanki ekstra güzelleştiriyor.


Nereden geldim bu konuya son günlerde kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklarla epey zaman geçirdim ve geçiriyorum. Bu durum da bana İstanbul Türk Daması Derneği ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneğinin birlikte yürüttüğü dama faaliyetlerini hatırlattı. Engelsiz Yaşamı Destestekleme Derneği Başkanı Sayın Bülent İnce ortak olarak yürüttüğümüz Murat Kartal isimli Hafif mental rahatsızlığı olan engelli kardeşimizin dama ile hemhal olduktan sonra kazandığı özgüven hayata karşı duruşundaki kararlılığı, damanın kişisel gelişim konusunda ne denli başarılı bir zihin oyunu olduğunun ispatıydı. Benim dernek başkanlığım dönemimde Muammer Çayırtarla ve Hasan Kenan Özer aracılığı ile kurmuş olduğumuz bu güzel bağ başkan Bülent İnce ve Hüseyin Duru'nun da katılımıyla kalıcı bir dostluğa ve her zaman hatırlanacak güzel bir çalışmaya dönüştü. Özellikle Muammer Çayırtarla'nın önayak olduğu bu çalışmalar tam meyvelerini verecekken covit19 pandemisi sebebiyle akâmete uğradı. Ayrıca Ferhat Talay öğretmenimizle birlikte yapmayı planladığımız ama aksilikler ve hastalık sebebiyle bir türlü hayata geçiremediğimiz dama ile rehabilitasyon çalışmalarımızda bir noktadan başlayıp devam etmeli. Gerçi Ferhat öğretmenimiz münferiden durumu geliştirmiş olsa da ortak çalışmalarla bir sinerji oluşturmak şart.

Yani demem o ki dama sosyal sorumluluk faaliyetlerine kaldığı yerden devam etmeli hatta ivmelendirilmeli. İstanbul

Türk Daması Derneği şimdiki başkanı Mustafa Sancak'ın da bu konuyu ihmal etmeyeceği ve gereken hassasiyeti göstereceğine inancım tamdır.

Soruların cevapları aydinlik.com.tr da

Mutlu hafta sonlarınız olsun.

9 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1

9 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2

9 Ekim 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3


Etiketler Dama zekâ oyun