4 Eylül 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

A+ A-

Ahmet Murat Çelik

İSTANBUL KAN DEĞİŞİMİ

Biliyorum bir çoğunuzun ilgi ile takip ettiği "İstanbul Dama Kıraathaneleri" serisine iki haftadır ara vermiş oluyorum ama bu gelişmelerden sizleri haberdar etmemek olmazdı elbet. Geçen hafta Mustafakemalpaşa'da yapılan "Damanın Kırkpınar'ı" müsabakalarının kaldığı yerden aynı coşku ile devam edeceği müjdesini vermiştim sizlere. Bu konuda insanların memnuniyeti ile ilgili bir çok geri bildirim aldım, bu benide çok mutlu etti. Umarım herşey yolunda gider ve herzaman olduğu gibi şahane bir şenlik olur.

Gelelim dama kıraathaneleri konusuna ara vermeme sebep olan ikinci önemli gelişmeye. İstanbul Türk Daması Derneği yeni yönetim kurulları ile yola devam edecek.

Mevcut yönetim kurulu başkanı Mustafa Sancak dışındaki tüm yönetim kurulu üyeleri genişleyerek değişti.

İstanbul'da kurulan ilk dama derneği olan ve muhteşem çalışmaları ile hafızalarda yer edinen "İstanbul Dama Severler Derneği" yönetim kurulundan üç değerli isim (Ogün Tancer, Mustafa Kızılay ve Cevat Seçkin)'i yönetimine almayı ikna etmenin yanısıra Mahmut Polat ve Mehmet Balcı gibi genç ve dinamik iş insanlarını da yönetimine alabildi. Pastasının kremasını da samimiyeti, dürüstlüğü ve cana yakınlığı ile herkesin sevgisini kazanmış olan Fikret Alamdar'la tamamlayan Sancak Başkanı bu başarılı çalışmasından dolayı gönülden kutluyor başarılar diliyorum. İsmi geçen diğer yönetim kurulu üyelerine de kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Umarım elinizi attığınız her işi en güzel ve en verimli hali ile neticelendirirsiniz.

Eski yönetim kurulu üyelerinin hepsine de başta Hasan Kenan Özer, Recep Doğrubakar ve Adnan Koç olmak üzere sonsuz teşekkürler. Onlar ellerinden geleni bütün özverileri ile yerine getirdiler sağolsunlar var olsunlar.

Bu arada bana neden Mustafakemalpaşa’da olamayacağımı soran arkadaşlarıma buradanda belirteyim. Tek tek hepinize söylediğim gibi dönemsel olarak çok yoğun bir iş tempom var maalesef... sadece işlerim çok yoğun, başkada sebebi yoktur. Dama ile ilgisi olan herkes benim için ailem kadar kıymetlidir.

Hepinize mutlu hafta sonları diliyorum.

4 Eylül 2021 Dama Çözümleri - Resim: 14 Eylül 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2


4 Eylül 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3