31 Temmuz 2021 Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de...

A+ A-

YERİNİZDE OLSAM CİDDİYE ALIRIM

Birbirine bu kadar bağlı, birbirini bu kadar seven ve sayıları binlerle onbinlerle ifade edilen bu büyük topluluğun bir benzeri.daha yoktur.

Damacıların dışında da birçok sosyal bağı olan topluluk vardır ama her ferdinin birbirine karşı aile muhabbeti duyduğu başka bir camiayı ne gördüm ne de duydum. Genellikle iilişkiler sadece ilgi duydukları alan ile sınırlıdır. Oysa damacılar hayatlarının her alanında diğer damacılarla sürekli bir iletişim içindedir. Ev alanlar, araba alanlar, satanlar, tedavi arayanlar, şehir değiştirenler vel hâsılı kelam damanın koca ailesi her eleminde sevincinde, sorununda bir aradalar.

Bütün dernekler ve üyeleri ile birlikte damacılar bir karınca veya arı kolonisi gibi hareket ediyor.

İşte bu sebeple bütün belediyelere ve diğer kurumlara damacılarla ciddi iş birliğinin onlara getireceği faydaları hatırlatmak isterim. Bir şehirdeki damacılarla kurulan irtibat dünya dama ailesi ile kurulan irtibattır. Bir dernek üzerinden bütün dünyayı yakalama şansını kaçırırsanız sizin kaybınız olur. Bizimle birlikte hareket eden kurumlar kesinlikle popularitelerini artırırlar.

Haftaya Marmara Kıraathanesi'nden Acemin Kahvesine, Silivrikapı'dan Kemeraltı'na İstanbul dama kahvelerini tanıtacağım sizlere.

Bu hafta sorular Irfan Durak ve ustası Adnan Yıldız'dan gelecek mutlu hafta sorularınız olsun.

31 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 1

31 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 2


31 Temmuz 2021 Dama Çözümleri - Resim: 3